Chcesz wiedzieć o nas więcej? Odwiedź nas na StudioWWW.net
Kliknij
Witamy w nowoczesnej agencji kreatywnej, w której z pasją tworzymy niesamowite rzeczy, korzystając z najnowszych trendów i innowacji.

Witamy w StudioWWW.

Czym jest strona-wizytówka?

Strona-wizytówka to, jak sama jej nazwa wskazuje, wizytówka firmy. Jest to minimalistyczna wersja strony internetowej, zawierająca wszystkie niezbędne informacje, pozwalające zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z usług firmy.

Z reguły, od strony funkcjonalnej strona-wizytówka składa się z podstron tekstowych, galerii, prezentującej usługi czy sprzedawane produkty oraz możliwości skontaktowania się z firmą poprzez formularz kontaktowy. Często tego typu strony zawierają także mapę dojazdową. Z racji maksymalnego uproszczenia oraz obniżenia kosztów, strony-wizytówki nie posiadają możliwości dodawania nowych podstron – menu jest stałe, co pozwala zaprojektować je w ciekawej, nietypowej formie, choćby obrazkowej.

Graficznie, strona-wizytówka nie różni się zupełnie niczym nie tylko od typowych witryn internetowych, lecz także od zaawansowanych serwisów. Wręcz wskazane jest by posiadała ona kreatywną szatę graficzną, by „porwać” odwiedzającego i przekonać go, iż warto skorzystać z usług danej firmy. Z drugiej strony, grafika nie może być ciężka i przytłaczająca. Uzyskanie balansu w tej kwestii to niemała sztuka, która odróżnia profesjonalnego wykonawcę od amatora.

Co widać w nazwie, taka strona powinna być wizytówką firmy: prostą, lekką, ale nowoczesną i elegancką. Poprzez odpowiednio dobraną szatę graficzną powinna zachęcać do skorzystania z usług. Profesjonalnie wykonana strona-wizytówka przekłada się na wzrost prestiżu firmy, a co za tym idzie, wzrost klientów. Dlatego ważne jest by zlecić jej wykonanie firmie, która potrafi sprostać zadaniu. Możemy zapewnić, iż zespół StudioWWW z twórczym myśleniem i nieszablonowym podejściem, popartym wieloma wykonanymi projektami wykreuje właśnie taki projekt.