Chcesz wiedzieć o nas więcej? Odwiedź nas na StudioWWW.net
Kliknij
Witamy w nowoczesnej agencji kreatywnej, w której z pasją tworzymy niesamowite rzeczy, korzystając z najnowszych trendów i innowacji.

Witamy w StudioWWW.

Jak powstaje projekt graficzny strony?

Projektowanie stron internetowych to długotrwały i złożony proces. Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, projektowanie każdej strony internetowej zaczyna się tak naprawdę od postawienia szeregu pytań i uzyskania na nie odpowiedzi:

– jaka jest tematyka?

– kto będzie odbiorcą?

– po co strona zostanie stworzona?

– co chcemy na  niej wyszczególnić?

Na bazie odpowiedzi na te pytania powstaje pierwsza idea. Zanim wykonana zostanie szata graficzna, jeszcze przed rozmieszczeniem poszczególnych elementów oraz doborem zdjęć i czcionek, a nawet kolorystyki musi powstać pomysł. Wizja tego, co ma zostać wykonane. Nasi graficy właśnie od takiej wizji rozpoczynają pracę. Na bazie uzyskanych informacji, kreują  ich wizję strony z uwzględnieniem wszystkich przedstawionych wymogów.

Gdy wizja już jest gotowa, przystępujemy do doboru 3 kluczowych elementów: kolorystyki,  czcionek oraz zdjęć. Każdy z tych elementów musi być odpowiednio dobrany by w spójny sposób urzeczywistnić to co zostało założone.

Kolejnym etapem jest kwestia użyteczności. Strona użyteczna to taka strona, na której wszystko pasuje do siebie, każdy element jest odpowiednio dopracowany i umieszczony we właściwym miejscu, dzięki czemu strona jest intuicyjna w obsłudze. Nieumiejętne opracowanie elementów wspomnianych powyżej prowadzi najczęściej do braku spójności oraz chaosu. Szata graficzna, zamiast stanowić uzupełnienie, przeszkadza w odbiorze treści strony, zniechęcając potencjalnego odbiorcę. Negatywne pierwsze wrażenie skutkuje najczęściej opuszczeniem strony przed odwiedzającego.

Nasz doświadczony zespół jest świadom wyzwań oraz zagrożeń, których należy unikać przy tworzeniu projektu graficznego. Możemy zagwarantować, iż wykonana przez nas praca będzie nietuzinkowa, kreatywna oraz będzie spełniać wszystkie postawione wytyczne.

Twoja strona internetowa odzwierciedla Twój biznes. Nie ryzykuj – zleć jej tworzenie profesjonalistom.